TAHTA ÇANAK

15.2.2024 Perşembe 20:00
AKM - BEDİA MUVAHHİT SAHNESİ
Konum için :
Yaş Sınırı : 13 +

Şevki Bey, evin en yaşlı bireyi, ailenin temel direği olarak kabul edilir. İki oğlu, bir gelini ve canından çok sevdiği torunu ile birlikte, mütevazı bir yaşam süren Şevki Bey, evin en yaşlısıdır. Kendi açısından oldukça mutludur, ancak karşı taraf için durum pek öyle değildir. Şevki Bey, yaşlılığın etkisiyle dikkatsiz ve sakarlıklarıyla ön plandadır. Hemen hemen her gün bir şeyler kırar, gelini artık onun varlığına tahammül edemez ve bu rahatsızlığını kocası Ergün'e anlatır. Şevki Bey'i bir huzur evine göndermeyi kararlaştırırlar. Tüm bu konuşmaları tesadüfen duyan Şevki, evde kalmak için çeşitli oyunlar oynar. Çocuklarına karşı oynadığı bu küçük mutluluk oyunları fiyaskoyla sonuçlanmış ve ailesini zor durumlara sokmuştur. Nihayet kaderine razı olmuştur.
    Edmund Morris’in yazdığı, Selahattin Taşdöğen’in hem yönettiği hem de Belma Mamati, Yaşar Şengül, Ayşe Çınar, Mine Lal, Hakverdi Biber ile birlikte rol aldığı ‘’Tahta Çanak’’ oyunu 15 Şubat 2024 Perşembe günü Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde.
Davetiyelerinizi Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi gişeden temin edebilirsiniz.

Önemli Notlar

E-Bülten

T.C. Büyükçekmece Belediyesi Kültür Sanat etkinliklerinden ve duyurularından haberdar olun.

KVKK hakkındaki bilgilendirme dokümanlarını okudum ve anladım, buna göre paylaştığım bilgilerimin işlenebileceğini kabul ediyorum. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında aydınlatma metni, başvuru formu ve politika ile ilgili bilgilendirme dokümanlarına erişmek için tıklayınız.

2024 Büyükçekmece Belediye Başkalığı. Tüm Hakları Saklıdır