LEMAN DİNÇTÜRK KİŞİSEL TEZHİP VE MİNYATÜR SERGİSİ

16.4.2024 Salı 14:00
AKM - İBRAHİM ÇALLI SANAT GALERİSİ
Konum için :

1945 yılında Ankara'da doğan Leman Dinçtürk, 1978'de Milli Eğitim Bakanlığı Plastik Sanatlar Okulu resim bölümünde eğitim aldı. Tezhip-minyatür eğitimine 1983 yılında Topkapı Sarayı'nda başladı ve burada tamamladı.
   El-Cezeri'nin 12. yüzyılda Anadolu'da gerçekleştirdiği icatlarını araştırarak hazırladığı 45 minyatür, Kültür Bakanlığı tarafından onaylanan belgesel film ile çeşitli üniversiteler ve kültür merkezlerinde gösterime sunuldu. Leman Dinçtürk, birçok müze ve devlet galerisinde, farklı şehirlerde kişisel ve karma sergilere katılmıştır. Özellikle UNESCO'nun 2007 Mevlana ve 2013 Piri Reis yıllarına adanmış sergilere minyatür çalışmalarıyla katılmıştır.
   Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Güzel Sanatlar Kursları'nda Tezhip ve Minyatür Eğitmeni olarak görev yapan Kültür Bakanlığı sanatçısı Leman Dinçtürk’ün 16 Nisan 2024 tarihinde Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi İbrahim Çallı Sanat Galerisi'nde açılacak olan Kişisel Tezhip ve Minyatür Sergisi’ni 16-21 Nisan 2024 tarihleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Önemli Notlar

E-Bülten

T.C. Büyükçekmece Belediyesi Kültür Sanat etkinliklerinden ve duyurularından haberdar olun.

KVKK hakkındaki bilgilendirme dokümanlarını okudum ve anladım, buna göre paylaştığım bilgilerimin işlenebileceğini kabul ediyorum. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında aydınlatma metni, başvuru formu ve politika ile ilgili bilgilendirme dokümanlarına erişmek için tıklayınız.

2024 Büyükçekmece Belediye Başkalığı. Tüm Hakları Saklıdır